DREWNO KLEJONE – CO TO JEST?

Drewno klejone to coraz bardziej popularny materiał budowlany. Aby uzyskać drewno o odpowiedniej grubości, należy łączyć ze sobą poszczególne jego części. Doskonale sprawdza się w konstrukcjach nośnych dzięki swojej wytrzymałości. Nośność tego materiału jest większa nawet niż ta, którą posiadają stal i beton, które do tej pory górowały w konstrukcjach tego typu.

CZYM SIĘ RÓŻNI DREWNO KVH OD BSH?

Drewno KVH i drewno BSH to materiały klejone stosowane do budowania elementów konstrukcyjnych. Wiele osób zastanawia się nad różnicami pomiędzy tymi dwoma rodzajami materiałów. W zależności od zastosowania będziemy jednak wybierać inny rodzaj produktów. Jaka jest ich charakterystyka i właściwości? Z czego są zbudowane i do jakich celów powinny być przeznaczone?

LEGARY – CO TO? ZASTOSOWANIE I RODZAJE

Drewniana podłoga to nie tylko piękny i estetyczny wygląd, ale również wysoka jakość i trwałość produktu. Naturalne materiały cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a klienci stają się coraz bardziej świadomi ich zalet. Dobrze pielęgnowane drewno posłuży nawet kilkadziesiąt lat, co oznacza, że inwestycja w produkt, choć może się wydawać dużo większa, jest jednorazowa. Musimy pamiętać, że aby podłoga dobrze nam służyła i utrzymała się, powinna mieć solidną podstawę. Oprócz betonowej wylewki często stosowanym rozwiązaniem są legary.

BELKI DWUTEOWE – CO TO?

Belki dwuteowe to jedno z bardziej innowacyjnych odkryć branży budowlanej. Składają się z drewna klejonego i pilśni, dzięki czemu cechują się wysoką jakością i wytrzymałością. Zazwyczaj są wodoodporne i gwarantują dobrą stabilizację konstrukcji. Doskonale sprawdzają się w konstrukcjach nośnych, w których elementy powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Są zdecydowanie lżejsze od drewna konstrukcyjnego, a mimo to mają świetną nośność, dlatego zawojowały rynek materiałów budowlanych. Wygrywają również tym, że ich konserwacja odbywa się już na etapie produkcyjnym.

MURŁATY – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Murłata to element konstrukcji więźby dachowej, który odpowiada za jej trwałość i wytrzymałość. Musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na uszkodzenia i posłużą przez wiele lat. Dobre gatunkowo drewno gwarantuje długoletnie użytkowanie oraz dobrą trwałość. Musimy pamiętać, że konstrukcja dachowa zapewnia nam schronienie i bezpieczeństwo, dlatego należy zadbać o to, aby była zbudowana z wysokiej jakości produktów, które zagwarantują nam stabilność konstrukcji. Oprócz samych materiałów ważny jest również poprawny montaż murłaty. Warto odpowiednio ją zabezpieczyć, aby mieć pewność, że nie stanowi zagrożenia i wytrzyma przez długi czas.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.