PAWILON WIDOKOWY Z DREWNA SOSNOWEGO

2012-11-14

Unikalny, naturalny i mityczny krajobraz stał się podstawą tej ciekawej koncepcji architektonicznej. Konstrukcja budynku oparta jest na sztywnej powłoce zewnętrznej i wewnętrznym rdzeniu organicznym. Pawilon obserwacyjny tworzy bezpieczne i ciepłe miejsce spotkań, oferując spektakularny widok na panoramę pasma górskiego Dovrefjell w południowej części Norwegii. Schronisko znajduje na wysokości 1200 m. n. p. m w rezerwacie dzikich stad reniferów i unikalnych w skali globalnej gatunków roślin i zwierząt.

Oprócz krajobrazu naturalnego, okolica zajmuje istotne miejsce w norweskiej świadomości dzięki długiej tradycji łowieckiej, kulturowej oraz działań wojennych. Z górami Dovre związane są narodowe legendy, mity, literatura i muzyka.

Podczas wyboru materiałów do budowy pawilonu położono nacisk na wysoką jakość i trwałość materiałów tak aby oparły się surowym warunkom norweskiego klimatu. Prostokątna rama wykonana jest z surowej stali przypominającej żelaza znajdujące się w podłożu skalnym. Wnętrze wyłożone frezowanymi 10 calowymi, litymi belkami sosnowymi. Forma konstrukcji i tradycyjne lokalne materiały budowlane zostały zaprojektowane i wytworzone w zaawansowanej, cyfrowej technologii 3D. Drewno połączono ze sobą w tradycyjny sposób, przy użyciu kołków drewnianych.

Pawilon jest solidnym, dopracowanym budynkiem, który daje gościom okazję do refleksji, kontemplacji rozległego i bogatego krajobrazu.

Architekt: Snøhetta Oslo AS
Zdjęcia: diephotodesigner

pawilon_widokowy_z_drewna_sosnowego2
pawilon_widokowy_z_drewna_sosnowego3
pawilon_widokowy_z_drewna_sosnowego4
pawilon_widokowy_z_drewna_sosnowego5
pawilon_widokowy_z_drewna_sosnowego6

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.