Kraty drewniane

Kratki ogrodowe do roślin

Drewniane kraty ogrodowe, charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, oraz tradycyjnym wyglądem. Kraty urozmaicają przestrzeń ogrodu, ułatwiają tworzenie kameralnych wnętrz, dzieląc i wygradzając fragmenty ogrodu. Pozwalają odizolować i zasłonić część gospodarczą albo inny, mniej atrakcyjny fragment ogrodu.

To najprostszy sposób wykonania podpory pod pnącza. Można ją zamocować do ściany budynku, ustawić na fundamentach jako niezależną konstrukcję lub połączyć ze skrzyniami na rośliny.

Aranżacja pergoli, czy trejaży ogrodowych stanowi kompletną całość, tylko przy wykończeniu detali kratami drewnianymi.

W ofercie znajdziecie Państwo różne typy krat drewnianych, w szerokiej gamie wzorów, od najtańszych modeli, aż po najwyższej klasy ekskluzywne produkty.

Kratki ogrodowe - jakie wybrać?

W przypadku chęci odgrodzenia się od sąsiadów bądź ruchliwej ulicy, można zastosować proste kratki ogrodowe. Ci użytkownicy, którzy nie planują sadzić w ich bezpośrednim położeniu żadnych żywych roślin, mogą zdecydować się na przymocowanie do kratki (na przykład za pomocą opasek zaciskowych) sztucznych paneli imitujących żywopłot. Ci z kolei, którym zależy na stworzeniu specjalnego miejsca na sadzonki żywych roślin, mogą zdecydować się na kratkę ogrodową wykończoną ozdobnym łukiem i przymocować ją do pleców drewnianej solidnej donicy.

W jaki sposób dopasować odpowiednią kratkę ogrodową?

Wybierając kratkę ogrodową drewnianą, warto wziąć pod uwagę bryłę i elewację domu, jak również stylistykę zieleni wokół. W przypadku tradycyjnej architektury znakomicie sprawdzają się proste, ale też zakończone łukowo kraty drewniane do ogrodu, pomalowane na jasne odcienie brązu. W przypadku tego typu realizacji ładnie prezentują się barwy sosny, dębu, ale też ciemne tonacje brązu czy zieleni. Natomiast jeśli chodzi o nowoczesną architekturę, najlepszym wyborem są kratki drewniane o możliwie najprostszej formie, w tym z pionowo ułożonymi deseczkami pomalowanymi na odcienie jasnego brązu bądź antracytu.

Kratka ogrodowa drewniana – moc możliwości aranżacyjnych

W zależności od tego, w jakiej stylistyce urządzasz taras czy ogród, możesz wybrać drewniane kratki wykończone prosto bądź bardziej finezyjnie. Wśród szerokiej palety możliwości uwagę przyciągają zwłaszcza kratownice drewniane o skośnie ułożonych deseczkach lub kratownice do ogrodu z łukowato wykończoną górą. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kratki do ogrodu gęste Java. Tego rodzaju rozwiązania mogą występować w bardzo bogatej bazie kolorystycznej – począwszy od tradycyjnych wybarwień sosnowych i dębowych, poprzez nowoczesne odcienie antracytu, a skończywszy na tonacjach butelkowej zieleni, mahoniu czy granatu. Kratka drewniana ogrodowa pozwala na błyskawiczny montaż, jak również na łączenie ze sobą poszczególnych modułów w większe i zwarte konstrukcje.

Kratka ogrodowa – kratownice do ogrodu Dombal

Kratki drewniane do ogrodu stanowią element, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej o efektowne zaaranżowanie przydomowej zielonej przestrzeni. Są one wsparciem i podporą dla roślin pnących. Mają również znaczenie czysto ozdobne – dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza modele wykonane z naturalnego drewna, które wnoszą wiele ciepła i przytulności. Ważnym zastosowaniem drewnianej kratki ogrodowej jest też izolacja od sąsiadów i skrycie się przed wzrokiem przechodniów podczas popołudniowego odpoczynku na tarasie czy na posesji. Ochrona prywatności domowników to nie jedyny argument, który przemawia za stosowaniem kratownicy drewnianej. Z powodzeniem daje ona cień, tak potrzebny w najbardziej upalne dni roku. Ponadto jej instalacja nie wymaga poważniejszej ingerencji w integralność elewacji budynku, balustrady tarasowej czy gruntu. Kratownice do ogrodu mogą służyć do wydzielania fragmentów ogrodu w celu wizualnego odseparowania części typowo gospodarczych i mało atrakcyjnych dla oka, na przykład przestrzeni do przechowywania odpadów czy kompostowników. Mogą również być pomocne do tworzenia kameralnych obszarów na działce, na przykład służących do weekendowego grillowania bądź przestrzeni dziecięcych zabaw.

Kontakt dla firm wykonawczych

Jeśli planujesz dużą realizację lub prowadzisz firmę wykonawczą i potrzebujesz wyceny większej ilości krat drewnianych lub innych materiałów napisz do nas.

Przygotujemy dla Ciebie wycenę i doradzimy w sprawie materiałów.

Możemy również pociąć i pomalować zamówione elementy.

Napisz do nas maila na adres info@dombal.com.pl lub skorzystaj z formularza.

Zadzwoń teraz 226720010 do działu Klienta Biznesowego, wyjaśnimy wszystko przez telefon.

  Napisz jaką ilość potrzebujesz, zrobimy wycenę:  Sklep internetowy dla klientów indywidualnych

  Jeśli interesują Cię ceny detaliczne lub planujesz mały montaż we własnym zakresie to zapraszamy do naszego sklepu internetowego drewno24.pl

  Znajdziesz tam aktualne ceny i stany magazynowe. Zapraszamy!

  Sklep internetowy drewno24.pl

  Skontaktuj się z nami

  DS KP LU LB MZ MA OP PK PD PM WN WP ZP LD SL SK

  Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

  © 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.