Malowanie drewna

Malowanie i zabezpieczanie drewna - obsługa inwestycji budowlanych oraz klientów indywidualnych

Dzięki doświadczeniu, wiedzy, kompetencji i zapleczu w postaci wykwalifikowanej kadry i sprzętu – pomożemy Ci w doborze drewna. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, dobierzemy odpowiednią chemię oraz przeprowadzimy usługę impregnacji i malowania drewna.
W naszej malarni drewno możemy pomalować ręcznie lub maszynowo tworząc trwałe i solidne powłoki chroniące drewno przed UV i czynnikami atmosferycznymi na długie lata.
Zlecając naszej firmie malowanie, masz gwarancję profesjonalnej usługi oraz pewność, że drewno będzie suche i czyste (bez piasku, liści i innych zanieczyszczeń charakterystycznych dla malowania w plenerze).

https://dombal.com.pl/wp-content/uploads/2024/04/Malowanie-drewna.jpg

Nasza firma posiada profesjonalną malarnię.

Przyjmujemy zlecenia na malowanie od klientów indywidualnych i firm wykonawczych. Realizujemy małe i duże projekty. Mamy długoletnie doświadczenie, które gwarantuje dobrze wykonaną usługę malowania.

DOMBAL oferuje:

Malowanie w firmie DOMBAL to:

 • gwarancja dobrze wykonanej usługi
 • pewność właściwie dobranej chemii
 • renomowane produkty wiodących producentów chemii
 • maksymalna ochrona drewna
 • malowanie w odpowiednich warunkach wilgotności powietrza i temperatury
 • zadaszone regały, na których suszone jest drewno po malowaniu
 • szybkość usługi i wydajność procesu (możemy pomalować kilkaset metrów kwadratowych dziennie)
 • konkurencyjne ceny
 • wiedza i doświadczenie
 • oszczędność czasu i pieniędzy (możesz zamówić malowaną deskę tarasową lub elewacyjną albo inne elementy drewniane, które od razu będą gotowe do montażu)

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym – nasi pracownicy dobiorą chemię do twoich potrzeb i warunków oraz pomogą uzyskać efekt, którego oczekujesz.

Kontakt dla Twojego regionuAktywna mapa obsługi

Wybierz swoją okolicę - Regionalny opiekun czeka na Ciebie

DS KP LU LB MZ MA OP PK PD PM WN WP ZP LD SL SK

Współczesne trendy wykorzystania drewna w budownictwie oparte są na dobrej jakości drewnie profilowanym.
Takie drewno jest suszone, proste, równe, lekkie, gładko strugane, fazowane itd.
W większości przypadków jest to drewno surowe.

Surowe drewno oznacza, że jest niemalowane i nieimpregnowane.

Materiał drzewny suszony i nienarażony na długotrwałe działanie wilgoci (na przykład elementy konstrukcyjne, zakryte) jest długowieczny. Jeśli wilgotność drewna w chwili montażu jest niższa niż 20% to takie drewno możemy pozostawić niezaimpregnowane bez szkody dla jego trwałości.
Niekorzystne dla drewna zjawiska takie jak grzyby, pleśnie czy sinizna rozwijają się w drewnie, którego wilgotność przekracza 20%. Drewno zmurszałe, spróchniałe, gnijące, z ogniskami pleśni jest drewnem mocno wilgotnym.

Drewno stosowane na zewnątrz wymaga powierzchniowej impregnacji, malowania i olejowania.

Tylko poprzez impregnację i malowanie drewna możemy przeciwdziałać jego degradacji wywołanej nadmierną wilgocią i promieniowaniem UV.
W zależności od efektu, jaki się chcemy uzyskać i w zależności od rodzaju drewna oraz typu elementu drewnianego stosuje się różnego rodzaju chemię:

 • Jeśli chcesz zaimpregnować drewno, ale pozostawić je w naturalnym kolorze i pozwolić mu z czasem wyszarzeć (spatynować) należy stosować grunty lub impregnaty hydrofobowe jak na przykład H4 WOOD firmy OWATROL.
 • Jeśli potrzebujesz pomalować drewno na kolor i jednocześnie je zaimpregnować możesz w tym celu wykorzystać tak zwane lazury impregnujące. Są to produkty dające kilka korzyści jednocześnie – są przeciwgrzybiczne, przeciwpróchnicze. Lazury chronią drewno przed sinizną i insektami, jednocześnie dając ochronę przed UV.
 • Olejowanie drewna dotyczy przede wszystkim gatunków drewna egzotycznego. Coraz częściej olejowane są również gatunki takie jak świerk i modrzew syberyjski. Olejowanie drewna produktami bezbarwnymi bardzo dobrze wyeksponuje naturalny kolor drewna i jego rysunek. Powłoki bezbarwne będą jednak mniej trwałe od olejów pigmentowych. Kolejną rzeczą, jaką należy rozważyć, jest to czy dany olej posiada biocydowe środki ochrony drewna? Jeśli olej nie zawiera biocydów, warto rozważyć wcześniejsze zagruntowanie drewna.
 • Potrzebujesz malowania farbą kryjącą? Chcesz pomalować drewno na biało? Malowanie drewna na szaro lub na czarno? – nie ma problemu, w naszej firmie jest to możliwe.
 
Odradzamy lakierowanie drewna lub stosowanie tak zwanych lakierobejc.

Produkty te tworzą twardą, szklistą powłokę, która z czasem popęka na powierzchni drewna i zacznie się łuszczyć. Lazury i oleje nie generują tego typu problemów — są łatwiejsze w eksploatacji oraz konserwacji drewna w przyszłości.

Taras Twinson i panele Lombok
Taras i ogrodzenie
Schody malowane
Modrzew syberyjski malowany

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.