Wsporniki, podstawy i stopki do konstrukcji tarasów pływających to sprytne i nowoczesne akcesoria do montaży tarasów i podłóg.
Polecamy stabilne systemy:
Dedykowane do użytku w miejscach gdzie nie mam możliwości trwałego mocowania do podłoża.
Dodatkową zaletą tarasów montowanych na wspornikach jest możliwość poprowadzenia różnego rodzaju instalacji pod tarasem, na przykład instalacji elektrycznej.
Taras pływający to rodzaj tarasu, który nie jest bezpośrednio przymocowany do podłoża. Jest zbudowany na specjalnych wspornikach lub stopkach. Takie rozwiązanie stosujemy w miejscach gdzie nie można w sposób trwały kotwić konstrukcji tarasowej do podłoża.
Przygotowując tę ofertę uwzględniliśmy szeroki wybór produktów, takich jak regulowane wsporniki IS, adaptery do wsporników czy dyski poziomujące.
Regulowane wsporniki tarasowe IS to rozwiązanie do zastosowania na różnych rodzajach podłoża. Dzięki konstrukcji dolnego talerza wspornik IS nie będzie zapadał się w podłoże. Również siła nacisku jest rozkładana na większą powierzchnię. Te cechy sprawiają, że wsporniki IS można stosować na różnych rodzajach podłoża:
Wspornik IS mają płynną regulację wysokości od najniższego 11-15 mm do 370-470 mm. To idealne rozwiązanie dla konstrukcji drewnianych, desek tarasowych, czy elementów aluminiowych. Jego dolna stopa o średnicy 200 mm, w pełni zabudowana i bez otworu w środku, zapobiega zapadaniu się w podłożu oraz chroni powłoki izolacyjne. Górny talerz ma średnicę 130 mm, co zapewnia stabilność konstrukcji.
Płynna regulacja wysokości wsporników pozwala na bardzo dokładne poziomowanie tarasu lub podłogi. Jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla projektów wymagających precyzyjnego poziomowania legarów, zarówno w zastosowaniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
W skład systemu wsporników IS wchodzą również:
Podstawki tarasowe regulowane IS mają taką sama zasadę działania jak klasyczne buzony tarasowe i są do nich bardzo podobne. Buzon to nazwa belgijskiego producenta wsporników tarasowych. Często można się spotkać z tą nazwą w odniesieniu do wszystkich wsporników regulowanych.
Jeśli planujesz dużą realizację lub prowadzisz firmę wykonawczą – napisz do nas.
Przygotujemy dla Ciebie wycenę i doradzimy w sprawie materiałów.
Napisz do nas maila na adres info@dombal.com.pl lub skorzystaj z formularza.
Zadzwoń teraz 226720010 do działu Klienta Biznesowego, wyjaśnimy wszystko przez telefon.
Poziomowanie podłogi drewnianej przy użyciu podstawek i wsporników do legarów zaczyna się od rozłożenia legarów, na powierzchni, gdzie ma być podłoga.
Następnie, pod legary umieszcza się podstawki lub wsporniki, które można regulować, aby podnieść lub opuścić poszczególne części legara. Za pomocą poziomicy sprawdza się, czy legary są równo ułożone na całej długości. Jeśli jakiś fragment jest za nisko lub za wysoko, można dostosować wysokość podstawek lub wsporników.
Gdy wszystkie legary są już wypoziomowane, przytwierdza się do nich deski podłogowe, tworząc równą i stabilną powierzchnię.
Systemy stopek i klinów dają możliwość zamontowania stelażu tarasu:
Plastikowe kliny i stopki pod legary to rozwiązanie proste w zastosowaniu.
Te elementy montażowe to idealne podstawki pod taras wentylowany.