Kotwy i fundamenty

Każdy taras wymaga solidnej podstawy. Aby ja zapewnić konstrukcję tarasu należy trwale i stabilnie osadzić w podłożu. Ze względu na różne rodzaje podłoża używamy do tego różnych elementów mocujących. Do podłoża sypkiego takiego jak piach, grunt czy żwir możemy użyć fundamentów śrubowych lub kotew wbijanych lub do betonowania zaś do podłoża na stałe związanego z gruntem jak wylewka betonowa czy kostka brukowa możemy wykorzystać różnego rodzaju kotwy mocowane za pomocą śrub.

Kotwy możemy stosować również do montażu barierek lub słupów. Kotwy dostępne w naszej ofercie wykonany są ze stali oraz dodatkowo ocynkowane co znacznie przedłuża ich żywotność. W ofercie również posiadamy kotwy z regulacją pozwalające zakotwić słup o nietypowym wymiarze i wypoziomować za pomocą kotwy ze śrubą.

Jeśli interesują Cię produkty z tej kategorii, to zapraszamy do naszego nowego sklepu internetowego. Kliknij żeby kupić  Kotwy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kotwy do tarasu drewnianego to elementy, które pozwalają osadzić na stałe taras w podłożu. Służą do różnego rodzaju nawierzchni. Sprawdzają się dobrze zarówno na żwirach, piachach, gruntach, jak i do użytku na stale związanych betonach. Montuje się je za pomocą śrub. Wykonywane są z wytrzymałych materiałów, dzięki którym charakteryzuje się wysoką trwałością i długą żywotnością. Wysokiej jakości kotwy tarasowe znajdziesz w sklepie Dombal, rodzinnej firmie z polskim kapitałem.

Kotwy tarasowe do betonowania – zastosowanie

Kotwy tarasowe służą do budowania solidnych podstaw konstrukcji. Niestraszne im różnego rodzaju podłoża. Grunt, żwir, piach czy beton będą dobrą podstawą do umieszczenia kotw tarasowych. Wykorzystywać je można nawet do betonu na stałe związanego. Wystarczy jedynie wybrać konkretny rodzaj kotwy przed montażem. Dostępne w sklepie Dombal są kotwy charakteryzujące się różną siłą przebicia. Najtrwalsze z nich służą do montażu tarasów do betonu na stałe związanego. Takie kotwy utwardza się w gruncie za wysokiej jakości pomocą śrub, aby całość na pewno wytrzymywała przez długie lata. Połączenie kotwy z gruntem sprawia, że znacznie łatwiej i szybciej odbywa się cały montaż tarasu. Kotwa tarasowa świetnie sprawdza się do drewna. Wszystkie kotwy są tak wykonane, aby mimo trwałego połączenia do podłoża, nie wpływały na deski tarasu ani na materiał, z którego ten został wykonany. Dzięki temu drewna na podłożu wyglądają estetycznie i pięknie. Połączenie kotwy z gruntem jest bezpieczne i szybkie. Co równie ważne, kotwy służą nie tylko do połączenia gruntu z tarasem, lecz także do utwardzania słupów różnego rodzaju.

Kotwy do betonu na stałe związanego – ułatwiające pracę i zwiększające bezpieczeństwo

Kotwy do betonu na stałe związanego umożliwiają szybką i bezpieczną pracę podczas tworzenia całej konstrukcji. Można ich używać np. do montażu słupów oraz do betonowania. Kotwy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym powstają trwałe połączenia, które nie niszczą się przez lata. Kotwa do betonu jest niezwykle skutecznym rozwiązanie, które warto wykorzystywać. To rozwiązanie nie uszkadza się betonu ani drewna, a całość bezpiecznie się łączy. Dzięki temu powstają tarasy, które mogą wytrzymać długie lata użytkowania. Ważne jest jednak to, aby kotwy dobierać ze względu na rodzaj podłoża, na którym stawia się konstrukcję. Dostępne w sklepie Dombal kotwy do betonu wykonane są ze stali. Dodatkowo zostały ocynkowane, co znacznie przedłuża ich żywotność. W naszej ofercie dodatkowo znalazły się kotwy, które mają nietypowe wymiary i sposób pozycjonowania. Stworzone są one dla tych, którzy mają nierówne podłoże, w którym trudno osadzić zwykłe kotwy.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.