Wkręty do tarasów

Wkręty do desek tarasowych, drewnianych są jednym z najprostszych elementów do wykonywania połączeń drewno-drewno (legar konstrukcyjny – deska tarasowa).

Najczęściej stosowane są wkręty samowiercące o częściowym gwincie, o łbie stożkowym, ściągające i dociskające łączone elementy. W zależności od gatunku deski na taras stosuje się wkręty ocynkowane, bądź ze stali nierdzewnej A2, bądź C4. Zaleca się zachowanie średnicy 5mm i długości od 40 do 80mm.

Jeśli interesują Cię produkty z tej kategorii, to zapraszamy do naszego nowego sklepu internetowego. Kliknij żeby kupić  Wkręty i śruby

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wkręty do deski tarasowej stanowią jeden z podstawowych i niezastąpionych elementów, służących do łączenia ze sobą legarów i desek. Wykonawcy powszechnie sięgają po wkręty samowiercące o dwuczęściowym gwincie, które mają za zadanie ustabilizować i połączyć ze sobą poszczególne elementy.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rozwiązań montażowych, w tym wkręty do drewna xFix, uniwersalne wkręty do tarasu PGB – PFS+, śruby samogwintujące do tarasów, drewnowkręty do tarasów Spax D, jak również wkręty ocynkowane z powłoką antykorozyjną czy wkręty tarasowe ze stali nierdzewnej.

Produkty, które mamy w sprzedaży, charakteryzują się wysoką jakością wykonania, zastosowaniem niezawodnej stali nierdzewnej oraz wytrzymałością. Wykorzystanie wkrętów tarasowych daje pewność, że stworzone połączenie jest mocne i bezpieczne. Wkręty do desek tarasowych są wykonane w taki sposób, aby ich niewielkie główki były mało widoczne w gotowej konstrukcji. Stal nierdzewna to gwarancja tego, że deski nie zerwą wkrętów.

Oferowane przez nas wkręty do tarasu nadają się do stosowania w tworzeniu konstrukcji z gatunków drewna egzotycznego i krajowego. Dzięki nim mogą powstać trwałe i solidne połączenia elementów drewnianych, a także drewnianych ze stalowymi czy aluminiowymi. Praca z nimi to czysta przyjemność – sprawnie przechodzą przez materiał i nie ukręcają się.

Wkręty do tarasów wykonane ze stali nierdzewnej A2 są odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Dlatego też znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konstrukcja jest narażona na działanie deszczu, śniegu czy silnych promieni słonecznych.

Najpopularniejsze typy wkrętów tarasowych

Podczas wyboru odpowiednich elementów montażowych ważne jest sprawdzenie, z jakiego materiału są one wykonane. Przekłada się to bowiem na stabilność gotowej konstrukcji. Wkręty do desek tarasowych są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. Występują w różnych długościach. Te najdłuższe często są nagwintowane jedynie do połowy, co zmniejsza moment obrotowy, jednocześnie ułatwiając wkręcanie. Różnice w poszczególnych rozwiązaniach montażowych mogą dotyczyć także rodzaju łebka czy końcówki. Dobierając odpowiednie wkręty do deski tarasowej, należy uwzględnić wspomnianą już długość oraz liczbę zastosowanych elementów.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.