PAWILON Z DREWNA KLEJONEGO BSH

2012-10-31

Prace wykonane przez japońskich architektów prezentują bardzo odważne i nietypowe wizje. Drewniany pawilon linowy powstał przy współpracy japońskiego artysty Macadam HoriuchiToshiko z firmą konstruktorską TIS i Partnerzy. Anglojęzyczna nazwa budowli brzmi Woods Net i opisuje unikatową i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji muzeum w Hakone, która dołączyła do kolekcji dzieł sztuki na inauguracji 40 rocznicy jego powstania.

Struktura konstrukcji składa się w całości z drewna iglastego klejonego warstwowo BSH i połączona jest ze sobą wyłącznie za pomocą technik ciesielskich, bez użycia elementów metalowych. Drewno klejone BSH jest produktem ekologicznym i odnawialnym, nie pęka i nie wykręca się, dlatego tak często sięgają po nie architekci. Jego atutem jest równiaż to, że nie pęcznieje i nie odkształca się tak jak drewno lite, oraz jest bardziej odporne na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wnętrze pawilonu ukrywa ręcznie wykonaną siatkę z przyjaznej i kolorowej dzianiny. Zaprojektowana przestrzeń ma charakter placu zabaw dla dzieci w każdym wieku, gdzie zanikają wszystkie granice. Miejsce jest magnesem, który przyciąga, tworzy miejsce zabawy i jest punktem zbiorczym.

Architekt: Tezuka / TIS & PARTNERS
Zdjęcia: Abel Erazo

pawilon_z_drewna_klejonego_bsh2
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh3
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh4
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh5
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh6
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh7
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh8
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh9
pawilon_z_drewna_klejonego_bsh10

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.