JAK ZABEZPIECZAĆ DREWNO

2016-02-26

Drewno jest materiałem naturalnym, organicznym. W celu utrzymania naturalnego piękna drewna należy o nie dbać i zabezpieczać.

HK-Lasur (lazura impregnująca) firmy Remmers jest środkiem zabezpieczającym drewno zewnętrzne przed grzybami, sinizną oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

HK-Lasur nakładamy miękkim pędzlem wzdłuż słojów na suche, oczyszczone drewno dwu lub też trzykrotnie w zależności od chłonności powierzchni, porowatości, szlifu… Odstępy pomiędzy warstwami powinny wynosić ok. 12 godzin. W takiej formie poleca się zabezpieczać odeskowania, elewacje, płoty, dachy, pergole, altanki, jak i meble ogrodowe ze wszystkich gatunków drewna.

Warto również zabezpieczać (przed nałożeniem warstwy oleju) deski tarasowe z takich gatunków jak modrzew syberyjski, jesion, świerk polski oraz sosna karelska.

Produkt ze względów na swoje hydrofobowe właściwości nie potrzebuje koniecznie zamknięcia produktem powłokotwórczym takim jak np.: Aidol Langziet-Lasur, Aidol Allzwek-Lasur, Aidol Wetterschutz-Lasur UV, Aidol Pflege–OL itd., itp. Produkt HK-Lasur firmy Remmers jest w formie niskolepkiej cieczy gotowej po wymieszaniu do użycia, cechuje go głęboka penetracja substancji drzewnej, możliwość łatwej renowacji po latach-nie wymaga szlifowania, gdyż nie tworzy powłoki podatnej na pęknięcia i łuszczenie. Środek sprawdzony na przestrzeni wielu lat, dostępny w szerokiej palecie barw.

Robert Pruski, Specjalista ochrony drewna, Remmers Polska

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.