DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ ELEWACJE KOMPOZYTOWE

2016-08-04

Elewacja wykonana z deski kompozytowej nada fasadzie estetyki oraz trwałości, oraz zmieni charakter i styl budynku. Deska elewacyjna kompozytowa tzw. siding jest materiałem odpornym na działanie zewnętrznych warunków pogodowych i nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych.

Elewacje kompozytowe objęte są długoletnimi gwarancjami, zazwyczaj w przedziale 15-25 lat, zatem jest to produkt, który nie powinien sprawiać żadnych problemów w użytkowaniu. Dzięki naturalnemu wyglądowi, często imitującemu rysunek drewna, ale bez drzazg, deska doskonale będzie komponować się z innymi materiałami budowlanymi jak cegła, stal, oraz szkło. Wentylowane elementy systemu, zapewnią obieg powietrza, oraz sprawne usuwanie wilgoci i ciepła, a system połączeń na pióro i wpust przyspieszają i ułatwiają montaż.

Wszystkie systemy elewacji kompozytowych dysponują ukrytymi rozwiązaniami łączenia desek, przez co powierzchnia zewnętrza, widoczna nie jest naruszona- uszkodzona przez wkręty montażowe. Dzięki swojej małej grubości, siding można z powodzeniem montować z każdym typem izolacji, przez co są to systemy oszczędzające energię, przez co również koszty, a także obniżające emisję dwutlenku węgla. Do instalacji i obróbki deski elewacyjnej z kompozytu nie będą potrzebne żadne specjalne narzędzia, a jedynie podstawowy sprzęt stolarski.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.