PERGOLE

2016-09-05

Pergole drewniane to wszechstronne i uniwersalne konstrukcje ogrodowe. Ciężko jest je skatalogować i ująć w postaci gotowych, powtarzalnych produktów, gdyż są to na ogół produkty niestandardowe, które klienci dobierają do miejsca adaptowanej aranżacji w ogrodzie. Wyobraźnia daje nam praktycznie nieograniczone możliwości co kształtowania ich wyglądu, wymiaru, czy stylu.

Konstrukcje na zamówienie, pod wymiar pozwolą nam uzyskać oryginalny produkt dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i gustu. Jeśli jednak zależy Ci na gotowym rozwiązaniu lub nie masz czasu i budżetu na projekty indywidualne, możesz skorzystać z naszej oferty standardowej, w której znajdziesz modele pergoli prostych, łukowych, czy ozdobnych.

Pergole ogrodowe wykonuje się zazwyczaj w oparciu o drewno konstrukcyjne świerkowe lite, bądź klejone warstwowo BSH. Drewno przed montażem zabezpieczamy kompleksowo środkami impregnującymi i gruntami przeciw pleśni, sinicy oraz grzybom. To zazwyczaj roztwory solne wtłaczane ciśnieniowo, bądź ozdobne lazury, bejce nakładane natryskowo, oraz ręcznie. Słupy nośnie pergoli kotwimy do podłoża solidnymi kotwami cynkowanymi proszkowo, najczęściej betonowanymi w gruncie lub przykręcamy do ławy betonowej za pomocą śrub i kołków.

Belki składowe pergoli łączymy za pomocą niewidocznych złączy ciesielskich, wieszaków, bądź wkrętów stolarskich o główce talerzowej. Pergolę możemy utrzymać w stylizacji ażurowej, lub przykryć ją okresowo płótnem, żaglem, albo markizą.

Przestrzeń między słupami możemy wypełnić wykorzystując kraty ogrodowe lub panele ogrodowe.

Pergola osłoni nasz ogród oraz doda walorów estetycznych jednocześnie tworząc wymarzone, kameralne miejsce odpoczynku.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.