Realizacje i inspiracjeZdjęcia inwestycji budowlanych

Pergola na osiedlu Gocław

Konstrukcji pergoli składa się w całości z drewna litego świerkowego C 24 i połączona jest ze sobą za pomocą technik ciesielskich. Dzięki zastosowaniu w konstrukcji drewna suszonego C 24, a nie mokrej tarcicy, unikniemy problemów z zaparzeniem, pleśnią, czy grzybami. Ponadto pergole wykonane z drewna suszonego są lżejsze niż z drewna mokrego i mają lepsze parametry wytrzymałościowe, przez co możemy stosować mniejsze przekroje, co zmniejszy koszty, ułatwi pracę i co najważniejsze obniży koszty.

Galeria Park Obrzeźna

W realizacji na ulicy Obrzeźnej w Warszawie wykonaliśmy tarasy drewniane z deski modrzew syberyjski na niewidocznym systemie montażu. Wybór deski na taras nie był łatwy. Wśród wielu dostępnych na rynku gatunków, przez drewno egzotyczne, kompozyty i rodzime gatunki, trudno było wybrać odpowiedni materiał, który będzie w sobie łączył wytrzymałość, piękno w rozsądnej cenie. Modrzew syberyjski spełnił wszystkie oczekiwania.

Marina Mokotów

Marina Mokotów to inwestycja deweloperska na której zdecydowano się na wykonanie tarasów drewnianych i pokrycie ich deską świerkową impregnowaną ciśnieniowo. Impregnacja ma na celu uodpornienie drewna na taras na działanie pleśni i grzybów a także wszystkich, innych, szkodliwych czynników zewnętrznych oraz biologicznych.

Hotel Ossa Rawa Mazowiecka

Modrzew syberyjski jest jednym z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna iglastego, dlatego został użyty do realizacji Hotel Ossa Rawa Mazowiecka. Przez małą ścieralność lepiej radzi sobie niż miękkie gatunki drewna iglastego: sosna, czy świerk. Niewielka liczba sęków i mała ilość pęcherzy żywicznych jest również niewątpliwym atutem. Deska tarasowa modrzew syberyjski cechuje się również bardzo wysoka odpornością na grzyby i wilgoć przez co zastosowaliśmy go na molo nad jeziorem.

Przedszkole 117 ul. Sielecka

Jeżeli chodzi o pergole w miejscach publicznych to nasza firma buduje tego typu konstrukcje w oparciu o drewno klejone, konstrukcyjne BSH, bądź lite suszone C 24. Belki montujemy do podłoża- betonujemy w gruncie, solidnymi kotwami stalowymi. Drewno malowane lazurą koloryzującą na dowolny kolor, w tym przykładzie na ciepły brąz.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.