TARASY Z DREWNA

2016-09-05

Tarasy drewniane to idealne miejsce odpoczynku dla osób lubiących ciszę, komfort oraz otoczenie natury. Niewątpliwą zaletą jest to, że są zbudowane z naturalnego materiału stosowanego od wieków, jakim jest drewno. Walory estetyczne drewna pozwalają mu komponować się ze wszystkimi innymi materiałami budowlanymi, takimi jak kamień, stal, szkło, a także roślinnością ogrodową.

Taras drewniany w chłodne dni daje uczucie ciepła i przytulności, a w upalne dni chłodu, relaksu niczym nasza prywatna oaza. Po przez swoje właściwości mechaniczne i strukturę jest przyjemny w dotyku, nie nagrzewa się, jest wytrzymały na uszkodzenia a jednocześnie amortyzuje upadek. Żeby przez wiele lat można było się cieszyć pięknym tarasem należy nie tylko właściwie dobrać odpowiedni rodzaj desek i legarów, lecz również wysokiej jakości wkręty, systemy niewidocznego montażu, chemię, elementy budowlane. Powinno się również zachować elementarne zasady przy projektowaniu i montażu, oraz pamiętać o okresowej konserwacji środkami gruntującymi przeciwpleśniowymi oraz przeciwgrzybiczymi. Taras okresowo należy czyścić środkami likwidującymi glony i szarość, oraz pokrywać lazurami koloryzującymi i olejami.

Alternatywą dla drewnianych tarasów, jest kompozyt, który jest antypoślizgowy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim nie wymaga żadnej konserwacji. Materiał ten skupia w sobie wszystkie zalety drewna tj. atrakcyjny, naturalny wygląd, komfort użytkowania, czy małe nagrzewanie się powierzchni. Łączy w sobie również walory PVC, czyli wodoodporność, łatwość w utrzymaniu i trwałość.

Drewniane i kompozytowe tarasy, dzięki swojej przewadze nad innymi materiałami, takimi jak kamień, czy glazura, są coraz częściej polecane przez architektów i wybierane przez klientów.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.