KONSERWACJA TARASU Z DREWNA EGZOTYCZNEGO

2016-02-26

Drewno tarasowe jest pięknym uzupełnieniem każdego domu, ogrodu czy też stanowi idealne wykończenie balkonu w naszym mieszkaniu. Niestety deski tarasowe, aby zachowały swój naturalny piękny wygląd, wymagają systematycznej, okresowej konserwacji. Olejowanie tarasu to zabieg, który warto jest powtarzać raz na jakiś czas. Wpływa to na estetyczny wygląd tarasu oraz poprawia jego trwałość.

Czynniki atmosferyczne, na które narażony jest drewniany taras, mają niekorzystny wpływ na drewno z jakiego jest on zbudowany dlatego systematyczna konserwacja tarasu jest tak ważna. Oddziaływanie wilgoci oraz ekspozycja słoneczna, w tym niekorzystne działanie promieniowania UV powodują, że z czasem nasz taras z drewna zmienia barwę i wygląda nie estetycznie. Dzieję się tak, dlatego, że lite drewno tarasowe jest materiałem organicznym i wymaga większej dbałości niż inne materiały takie jak na przykład gres czy terakota.

Na szczęście za pomocą kilku drobnych zabiegów nawet mocno zaniedbany, czy też zniszczony taras drewniany można doprowadzić do stanu używalności tak, aby wyglądał jak nowy i był konstrukcją trwałą. Aby nasz taras z drewna był ozdobą naszego miejsca zamieszkania należy go systematycznie zamiatać, odśnieżać i konserwować.

W niniejszym artykule prezentujemy wam taras z drewna egzotycznego cumaru, który po ciężkiej zimie niestety nie wyglądał najlepiej… Wytarł się z niego olej do drewna tarasowego , którym deski przy montażu były zabezpieczone, przez co drewno straciło swoją naturalną, piękną barwę. Ta niezbyt ładna patynowa szarość wywołana oddziaływaniem promieniowania słonecznego nie odbiera nam jednak szansy na użytkowanie tarasu z tą samą satysfakcją jak od razu po jego zbudowaniu. Wystarczy tylko odrobina lekkiej pracy.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.